Často se ptáte, jak pečovat o šperky z chirurgické oceli, aby vydržely dlouho jako nové. 

To nejzákladnější, co byste se měli naučit, je, sundavat šperky při manuální práci, při sportu, před spaním, ale také při péči o pokožku. Předejdete tak zbytečnému poškrábání a zanesení nečistotami, make-upem, krémy, laky na vlasy, potem, který je agresivní a působí na kov atd.

I když je chirurgická ocel hypoalergenní, stálobarevná a velmi odolná, přeci jen se jedná o šperk, který má zdobit, dělat radost a doplňovat vaši image. Tak proč mu nedopřát trochu péče. 

Běžné čištění šperků z chirurgické oceli

Na běžné čištění chirurgické oceli vám bude stačit voda a mycí prostředek (mýdlo, sprchový gel, případně mycí prostředek na nádobí, ne tekutý písek). Odstraníte tak běžné nečistoty a mastnotu. Dávejte si pozor na čištění šperků, do kterých jsou vsazované kameny, skleněné kabošony nebo říční perly. Mohlo by dojít k jejich uvolnění. Říční perly jsou velmi náchylné na mechanické poškození a proto tyto šperky čistěte se zvýšenou opatrností. 

Skladování šperků

Šperky z chirurgické oceli skladujte vždy ve šperkovnici nebo vhodné krabičce. Určitě je nedávejte do průhledných nádob. Docházelo by k jejich oxidaci. 

Všechny mnou nabízené šperky jsou ručně vyrobené a ručně leštěné. Pro jejich zdobení jsou používány skleněné korálky a kabošony, minerály a korálky z nich, ale i říční perly. Proto věnujte svým šperkům dostatečnou péči, aby vám dělaly radost po co nejdelší dobu a vydrželi i pro příští generaci. 

Nabídku tepaných šperků z chirurgické oceli si můžete prohlédnout v e-shopu.